Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Odwiedzono nas: 43458 razy. Dzisiaj 34 wejść.
Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd
Anna Jurkiewicz
KLIKNIJ W ZDJĘCIE ABY OTWORZYĆ W PEŁNYCH WYMIARACH

Anna Jurkiewicz na zawodach Nebelhorn Trophy w 2007 roku

Anna Jurkiewicz (ur. 9 lutego 1984 w Oświęcimiu) – polska łyżwiarka figurowa, reprezentująca toruński klub Axel Toruń, startująca w jeździe indywidualnej. Podopieczna Mariusza Siudka i Doroty Siudek.

Mając 9 lat wykonywała podwójnego axla. W wieku 13 lat wykonywała wszystkie skoki potrójne (oprócz axla), w tym kombinację dwóch potrójnych skoków. Spędziła wtedy kilka tygodni w Chicago, trenując pod okiem Marii Jeżak-Athey. Była pierwszą w historii reprezentantką Polski, która zakwalifikowała się do finału cyklu Grand Prix Juniorów (w 1999). W swoim debiucie na Mistrzostwach Świata Juniorów w 1998 zajęła 5 miejsce. Kolejne sezony były gorsze, przeplatane kontuzjami, problemami rodzinnymi (śmierć matki) i osobistymi (trzymanie wagi). W 2003 kontuzja pleców spowodowała odejście z amatorskiego uprawiania łyżwiarstwa po zakończeniu sezonu. Zawodniczka powróciła do czynnego uprawiania sportu w kwietniu 2006. W grudniu 2006 zdobyła tytuł mistrzyni Polski, stając się kandydatką do startu na Mistrzostwach Europy w Warszawie, gdzie po przyzwoicie wykonanych programach zajęła ostatecznie 22 miejsce. Pod znakiem zapytania stał przez długi czas jej występ w Mistrzostwach Świata, gdzie Jurkiewicz zajęła ostatecznie 31 miejsce, po programie krótkim, który nie dał jej możliwości startu w jeździe dowolnej. W marcu 2009 wywalczyła kwalifikację olimpijską, a w lutym 2010 została oficjalnie zakwalifikowana przez PKOl do kadry narodowej na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010 w Vancouver. Na igrzyskach w konkurencji solowej zajęła ostatnie, 30. miejsce w programie krótkim (zdobywając 36,1 punktu), ze stratą 14 punktów do 24. pozycji kwalifikującej do programu obowiązkowego i tym występem zakończyła swój start. Po nieudanym sezonie 2009/2010, którego punktem kulminacyjnym był bardzo słaby występ na Olimpiadzie w Vancouver, zawodniczka nosiła się z zamiarem zakończenia kariery. Ostatecznie zdecydowała się na zmianę otoczenia i przeniosła się do klubu Axel Toruń, gdzie jej trenerami są Dorota Zagórska i Mariusz Siudek, choreografią i przygotowaniem od strony artystycznej zajmuje się Sylwia Nowak-Trębacka, natomiast przygotowaniem kondycyjnym – Joanna i Jacek Chmiel.

Wybrane wyniki

error

Zródło :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Anna_Jurkiewicz

97 Średnia: 3.9/10 (15 głosów )

Błąd !!! Obrazek nie został wczytany
Copyright (C) 2010 - 2012 by Dziedzictwo-kulturowe.cba.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.