Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Odwiedzono nas: 43458 razy. Dzisiaj 34 wejść.
Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd
Dom przy Kościelnej 4
KLIKNIJ W ZDJĘCIE ABY OTWORZYĆ W PEŁNYCH WYMIARACH

Dom przy Kościelnej 4
Zobacz gdzie leży ten zabytek

Jeden z najstarszych budynków w mieście (przełom XVIII i XIX w. obecnie Muzeum Miejskie). eden z najstarszych budynków (ok. 1800 r.). Pod koniec XIX wieku własność rodziny Schwartzów, następnie Marii ze Schwartzów Gedlowej, a od 1919 roku - dr Jana Moskały. Dom o cechach klasycystycznych, piętrowy, prostokątny. Dom był siedzibą Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej, obecnie Muzeum Historycznego Miasta Wadowic.

W Muzeum Miejskim można oglądać multimedialną wystawę, która pokazuje Wadowice z okresu dzieciństwa i młodości Karola Wojtyły. Stanowi nowatorskie połączenie archiwalnych fotografii, dokumentów, eksponatów z multimedialnymi środkami przekazu.Opowieść o mieście rozpoczyna się w dolnym korytarzu budynku, skąd następnie wchodzi się do ciemnej klatki schodowej, gdzie słychać słowa papieża wypowiedziane 16 czerwca 1999 roku na wadowickim rynku. Kolejne fragmenty ekspozycji przybliżają: okres duchowego formowania młodego człowieka, czasy szkolnej beztroski, chwile poświęcone na zabawę, wycieczki i rozrywkę. W jednej sali zaaranżowano przestrzeń wadowickiego rynku sprzed 80 – lat: witryny - cukierni Hagenhubera, trafiki Waligórskiego, drukarni Foltinów, urocze dwukondygnacyjne kamieniczki i zarys najbardziej charakterystycznej dla miasta bryły kościoła.

Tu również, odpoczywając na ławeczce, można posłuchać i obejrzeć prezentację „Jak to dawniej życie tętniło na rynku”. W następnej części stylizowanej na salę gimnastyczną TG "Sokół” zwiedzający oglądają kronikę i pamiątki z życia kulturalnego i artystycznego przedwojennego miasta. Ostatnia sala to pokój mieszczański wyposażony w charakterystyczne dla epoki meble oraz sprzęty, przybliżające tło epoki

Zródło :
Tekst: http://miasteria.pl/miejsce/Muzeum-Miejskie-w-Wadowicach.html Zdjęcia: http://krodo.pl/upload/places/place_1781495613047758201255.jpg

61 Średnia: 3.1/10 (15 głosów )

Błąd !!! Obrazek nie został wczytany
Copyright (C) 2010 - 2012 by Dziedzictwo-kulturowe.cba.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.