Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Odwiedzono nas: 42167 razy. Dzisiaj 17 wejść.
Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd
Monika Brodka
KLIKNIJ W ZDJĘCIE ABY OTWORZYĆ W PEŁNYCH WYMIARACH

Monika Brodka podczas koncertu 25 czerwca 2005

Monika Brodka (ur. 7 lutego 1987 w Żywcu) – polska wokalistka popowa. Laureatka trzeciej edycji programu telewizyjnego Idol. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV[3]. Debiut fonograficzny Brodki zatytułowany Album ukazał się w 2004. Ciesząca się popularnością w Polsce płyta uzyskała status złotej sprzedając się w nakładzie 35 tysięcy egzemplarzy.

Monika Brodka pochodzi z Twardorzeczki, wsi koło Żywca. Wychowała się w góralskiej rodzinie o tradycjach muzycznych. W wieku sześciu lat podjęła naukę gry na skrzypcach. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Żywcu w klasie językowej.

Działalność artystyczna
W 2003 wzięła udział w trzeciej edycji programu Idol i w styczniu 2004 wygrała jego finał zdobywając 69% głosów.

27 września tego samego roku ukazała się pierwsza płyta piosenkarki pt. Mini Album vol. 1. Zawierający sześć piosenek minialbum był promowany singlem "Ten". Druga część debiutu Brodki została wydana 25 października 2004 pt. Mini Album vol. 2. Również 25 października oba minialbumy zostały wydane na jednej płycie zatytułowanej Album. Wydawnictwo zadebiutowało na 8. miejscu listy OLiS w Polsce. W grudniu 2004 otrzymała nominację do nagrody Paszport Polityki w kategorii Estrada.

W 2005 Monika Brodka została nominowana do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategoriach Album Roku Pop, Nowa Twarz Fonografii oraz Wokalistka roku. 10 czerwca dzięki piosence "Miałeś być..." wygrała konkurs premier na 42. KFPP w Opolu[9]. Została także wyróżniona statuetką plebiscytu Superjedynki w kategorii Debiut oraz nagrodą słuchaczy Jedynki Polskiego Radia. Nagrodą był koncert w studio im. Witolda Lutosławskiego. 7 września tego samego roku debiut uzyskał status złotej płyty sprzedając się w nakładzie 35 tys. egzemplarzy. W październiku Brodka nagrała piosenkę "Horoskop" razem z duetem WSZ & CNE. Utwór znalazł się na wspólnej płycie raperów, Jeszcze raz.

20 listopada 2006 został wydany drugi album wokalistki zatytułowany Moje piosenki. Promowały go single "Znam cię na pamięć", "Miał być ślub" oraz "Za mało wiem". W 2008 Brodka nagrała trzy nowe piosenki, "Znowu przyszło mi płakać", "Mam nowy plan" oraz "Piosenka z głowy", na potrzeby serialu BrzydUla emitowanego na antenie stacji telewizyjnej TVN.

20 września 2010 ukazał się trzeci album studyjny wokalistki pt. Granda. Muzykę na płytę skomponował Bartosz Dziedzic wraz z Moniką Brodką. Wyjątek stanowi utworu "Hejnał", który przygotował ojciec piosenkarki Jan Brodka oraz Dziedzic, który również wyprodukował wszystkie kompozycje. Słowa do piosenek napisała sama piosenkarka, a także Radek Łukasiewicz z formacji Pustki oraz Jacek "Budyń" Szymkiewicz z zespołu Pogodno. Wydawnictwo było promowane w Polsce podczas trasy koncertowej Granda Tour.

Działalność pozamuzyczna W 2004 Monika Brodka gościła w 86. odcinku programu talk-show Kuba Wojewódzki emitowanym wówczas przez telewizję Polsat. Ponownie w programie gościła w 174 odcinku, wyemitowanym 24 kwietnia 2012 już przez telewizję TVN. W 2006 piosenkarka zagrała epizodyczną rolę Kingi w serialu Fala zbrodni emitowanym na antenie telewizji Polsat[4]. Tego samego roku ponownie gościła w programie Kuba Wojewódzki na antenie telewizji TVN. W 2007 wystąpiła w dubbingowej roli w filmie animowanym Wojownicze Żółwie Ninja w którym wcieliła się w postać Karai[16]. W 2010 wokalistka wystąpiła gościnnie w programie Wstajesz i wiesz emitowanym przez stację TVN24. Następnie wystąpiła gościnnie w magazynie porannym Dzień Dobry TVN.

Nagrody i wyróżnienia

Zródło :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Monika_Brodka

145 Średnia: 4.9/10 (14 głosów )

Błąd !!! Obrazek nie został wczytany
Copyright (C) 2010 - 2012 by Dziedzictwo-kulturowe.cba.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.