Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Odwiedzono nas: 42166 razy. Dzisiaj 16 wejść.
Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd Bląd
dr Marian Gancarczyk
KLIKNIJ W ZDJĘCIE ABY OTWORZYĆ W PEŁNYCH WYMIARACH

Honorowi obywatele

Andrychowianin z urodzenia i zamieszkania, polonista, obecnie emerytowany nauczyciel akademicki wykładający nadal w Uniwersytecie Śląskim - Filia w Cieszynie i w niepublicznej szkole średniej ZDZ w Andrychowie; autor ponad 40 prac krytyczno-analitycznych, długoletni juror andrychowskich konkursów poetyckich, promotor cyklu "pokochać wiatr i dziką różę" mającego na celu przedstawienie poetów wywodzących się z andrychowszczyzny i w różny sposób z nią związanych, wielorako zasłużony dla kultury regionu; w latach 1980 - 1990 radny Rady Miejskiej.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, złotym Krzyżem Zasługi, odznakami "Za Zasługi dla Ziemi Krakowskiej" i "Za zasługi dla Województwa Bielskiego", laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in. nagrody Redaktora WSP w Krakowie, nagrody Min. Przemysłu Maszynowego i Lotniczego, Złotej Odznaki Towarzystwa im. Marii Konopnickiej.

Zródło :
http://www.interklasa.pl/portal/dokumenty/r096/andr9.html

10 Średnia: 3.4/10 (21 głosów )

Błąd !!! Obrazek nie został wczytany
Copyright (C) 2010 - 2012 by Dziedzictwo-kulturowe.cba.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.